מי שמעוניין שניצור איתו קשר לגבי הסופ"ש ושנעדכן אותו במועדים נוספים מוזמן למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

מסע נשימה הולוטרופית

אנו מתרגשים להזמינכם למסע הנשימה ההולוטרופית ה-4 בשיתוף פעולה עם "נשימה הולוטרופית ישראל"
מטרת הסדנה הינה לאפשר למשתתפים לחוות שינוי מצב תודעה בצורה בטוחה ומוכלת (וכמובן ללא שימוש בחומרים) וכן לתרגל ליווי של אדם אחר אשר נמצא במצב תודעה לא שגרתי. במהלך הסופ"ש יתקיימו שני סשנים של נשימה הולוטרופית (3 שעות כל אחד) בהם כל משתתף יחווה סשן אחד בשינוי מצב תודעה וסשן נוסף כתומך של משתתף אחר.

אחרי שנים שבהן לא התקיימו בארץ סדנאות נשימה הולוטרופית – פנינו למתרגל היחיד בארץ של השיטה, ארנון קנדל, שעבר הכשרה אצל מפתח השיטה – סטניסלב גרוף, בשביל לתת לקהילה שלנו כלי מדהים לחקר עצמי ואינטגרציה מבלי שתצטרכו לטוס לחו"ל בשביל לחוות אותו.

 סופ"ש הנשימה ההולוטרופית הקרוב יתקיים ב-4-5.10.19 וישנה כבר אפשרות לרכוש כרטיסים במכירה מוקדמת.

על השיטה

הנשימה ההולוטרופית פותחה ע"י הפסיכיאטר סטניסלב גרוף – ממייסדי הפסיכולוגיה הטראנספרסונאלית וחלוצי הרפואה הפסיכדלית – ואשתו כריסטינה לאחר שהל.ס.ד, איתו קיים גרוף כ3000 סשנים טיפוליים בשנות ה-50 וה-60, הוצא מהחוק. מטרתם הייתה לאפשר למטופלים לחוות מצבי תודעה לא שגרתיים, מתוך אמונה כי מצבי תודעה אלו טומנים בחובן פוטנציאל לצמיחה וריפוי. משמעות המילה "הולוטרופי" הינה "נע אל עבר השלם" – במילותיו של גרוף: "מונח זה מציע כי במצב התודעה היומיומי שלנו אנו מזדהים עם חלק קטן ממי שאנו באמת. במצבי תודעה הולוטרופיים אנו יכולים להתעלות מעל הגבולות המצומצמים של העצמי ולפגוש מנעד רחב של חוויות רוחניות אשר עוזרות לנו להתחבר למי שאנחנו באמת".

חלק משמעותי מהמסע מוקדש ליצירת מרחב מוגן המאפשר לנושם להיכנס לעומק החוויה ולהרגיש בטוח. בנוסף למנחי הסדנה, הנמצאים בחדר על מנת לעזור ולתמוך בכל נושא שעולה, מתלווה לכל נושם.ת בן/בת זוג מהקבוצה היושב.ת לידו לאורך הסשן. תפקידו של התומך הוא לשמור על הנושם ולעזור לו על פי סימנים שסוכמו קודם לכן בין השניים.

קצת על ההבדלים בין נשימה הולוטרופית לטכניקות נשימה אחרות

אורך הסשן הוא 3 שעות (בשיטות אחרות מדובר על כשעה), מה שמאפשר שהייה ממושכת במצב תודעה בלתי שגרתי. להבדיל משיטות אחרות בהן נושמים מהר מאד או לאט מאד – בנשימה ההולוטרופית לא מכוונים כיצד לנשום. אנו מאמינים ביכולת הריפוי ובתבונה הפנימית של כל אחד ואחת ונותנים לנושמ.ת את האפשרות לקבוע את אופן הנשימה הנכון עבורו.ה. לשיטתנו קצב הנשימה ועוצמתה תשתנה על פי מה שקורה לנפש האדם במשך הסשן. הסשן מלווה במוזיקה שנבחרה בקפידה עבור התהליך ההולוטרופי. מאפיין חשוב נוסף הוא שימוש מקצועי ע"י המנחים (ולא ע"י המלווים) בעבודת גוף וטכניקות מגע שמטרתן לשחרר אנרגיה תקועה בגוף הנושם.

מי שמעוניין שניצור איתו קשר לגבי סופ"ש הנשימה ההולוטרופית ושנעדכן אותו במועדים נוספים

מוזמן למלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

משתתפים מספרים

אודות המנחים

ארנון קנדל
בוגר בית הספר של סטן גרוף להכשרת מטפלים בנשימה הולוטרופית ובעל 11 שנות ניסיון בהנחיית סדנאות נשימה חוקר את נפש האדם ואת הסיבות למעשיו מגיל צעיר, התנסה בנשימה מעגלית, תקשור, וויפאסנה, עבודת גוף/נפש ופסיכולוגיה טרנספרסונאלית. ארנון הינו המתרגל היחיד של השיטה בארץ אשר עבר ההסמכה הרשמית.

יגאל טרטקובסקי – מייסד-שותף בחוף מבטחים
מטפל בשיטת סאטיה, יוצר מרחבים בטוחים ומנחה הכשרות בנושא ב-6 השנים האחרונות לגופים שונים. ממקימי פרוייקט ה"Safe Zone" בפסטיבל המידברן ומייסד שותף של פרוייקט "חוף מבטחים". בנוסף, יגאל הוא מייסד הפרויקט "נחיתה רכה" אשר מלווה צעירים לאחר החזרה מהטיול הגדול.

ניר תדמור – מייסד-שותף בחוף מבטחים
פסיכותרפיסט ברוח "האקומי", מלווה משברים נפשיים ורוחניים. בעל שלוש שנות ניסיון בליווי משברים אקוטיים בתור מדריך בתכניות אשפוז בית ובחלופות לאשפוז פסיכיאטרי. בעל תואר ראשון בביולוגיה ימית וסטודנט לתואר שני בפסיכולוגיה טרנספרסונאלית באוניברסיטת Middlesex בלונדון, בו הוא מקיים מחקר בנושא משברים נפשיים אשר נגרמים כתוצאה משימוש בחומרים משני תודעה.

מתי?

התחלה: 09:30 – 4.10
סיום: 19:00 – 5.10

איפה?

"אישתר" מרכז סדנאות בעין ורד

כמה?

מחיר הסופ"ש הינו 1300 ש"ח
מכירה מוקדמת – 10 הכרטיסים יימכרו במחיר של 1100 ש"ח 

* עלות ההכשרה כוללת 3 ארוחות. * בהכשרה ישתתפו עד 30 משתתפים * 
*ניתן להישאר לישון במרחב המשותף או באוהל פרטי במתחם ללא תוספת תשלום.
* אתם מוזמנים למלא טופס הרשמה 

** על המשתתפים למלא טופס הצהרת בריאות שיישלח לאחר ההרשמה, 
אנו שומרים את הזכות לבטל את ההרשמה על פי שיקול המנחים.
כמובן שבמקרה זה התשלום יוחזר במלואו**

לכל שאלה והתייעצות מוזמנים להתקשר:
יגאל – 050-828-1347 
ניר – 058-526-242