מי שמעוניין שניצור איתו קשר לגבי הסופ"ש ושנעדכן אותו במועדים נוספים מוזמן למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

המועד הבא של הסדנה הוא: 26-27.11.21

מי שמעוניין שניצור איתו קשר לגבי סופ"ש הנשימה ההולוטרופית ושנעדכן אותו במועדים נוספים

מוזמן למלא פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מסע נשימה הולוטרופית

מטרת הסדנה הינה לאפשר למשתתפים לחוות שינוי מצב תודעה בצורה בטוחה ומוכלת (וכמובן ללא שימוש בחומרים) וכן לתרגל ליווי של אדם אחר אשר נמצא במצב תודעה לא שגרתי. במהלך הסופ”ש יתקיימו שני סשנים של נשימה הולוטרופית (3 שעות כל אחד) בהם כל משתתף יחווה סשן אחד בשינוי מצב תודעה וסשן נוסף כתומך של משתתף אחר.

אחרי שנים שבהן לא התקיימו בארץ סדנאות נשימה הולוטרופית – פנינו למתרגל היחיד בארץ של השיטה, ארנון קנדל, שעבר הכשרה אצל מפתח השיטה – סטניסלב גרוף, בשביל לתת לקהילה שלנו כלי מדהים לחקר עצמי ואינטגרציה מבלי שתצטרכו לטוס לחו”ל בשביל לחוות אותו.

על השיטה

הנשימה ההולוטרופית פותחה ע”י הפסיכיאטר סטניסלב גרוף – ממייסדי הפסיכולוגיה הטראנספרסונאלית וחלוצי הרפואה הפסיכדלית – ואשתו כריסטינה לאחר שהל.ס.ד, איתו קיים גרוף כ3000 סשנים טיפוליים בשנות ה-50 וה-60, הוצא מהחוק. מטרתם הייתה לאפשר למטופלים לחוות מצבי תודעה לא שגרתיים, מתוך אמונה כי מצבי תודעה אלו טומנים בחובן פוטנציאל לצמיחה וריפוי. משמעות המילה “הולוטרופי” הינה “נע אל עבר השלם” – במילותיו של גרוף: “מונח זה מציע כי במצב התודעה היומיומי שלנו אנו מזדהים עם חלק קטן ממי שאנו באמת. במצבי תודעה הולוטרופיים אנו יכולים להתעלות מעל הגבולות המצומצמים של העצמי ולפגוש מנעד רחב של חוויות רוחניות אשר עוזרות לנו להתחבר למי שאנחנו באמת”.

חלק משמעותי מהמסע מוקדש ליצירת מרחב מוגן המאפשר לנושם להיכנס לעומק החוויה ולהרגיש בטוח. בנוסף למנחי הסדנה, הנמצאים בחדר על מנת לעזור ולתמוך בכל נושא שעולה, מתלווה לכל נושם.ת בן/בת זוג מהקבוצה היושב.ת לידו לאורך הסשן. תפקידו של התומך הוא לשמור על הנושם ולעזור לו על פי סימנים שסוכמו קודם לכן בין השניים.

קצת על ההבדלים בין נשימה הולוטרופית לטכניקות נשימה אחרות

אורך הסשן הוא 3 שעות (בשיטות אחרות מדובר על כשעה), מה שמאפשר שהייה ממושכת במצב תודעה בלתי שגרתי. להבדיל משיטות אחרות בהן נושמים מהר מאד או לאט מאד – בנשימה ההולוטרופית לא מכוונים כיצד לנשום. אנו מאמינים ביכולת הריפוי ובתבונה הפנימית של כל אחד ואחת ונותנים לנושמ.ת את האפשרות לקבוע את אופן הנשימה הנכון עבורו.ה. לשיטתנו קצב הנשימה ועוצמתה תשתנה על פי מה שקורה לנפש האדם במשך הסשן. הסשן מלווה במוזיקה שנבחרה בקפידה עבור התהליך ההולוטרופי. מאפיין חשוב נוסף הוא שימוש מקצועי ע”י המנחים (ולא ע”י המלווים) בעבודת גוף וטכניקות מגע שמטרתן לשחרר אנרגיה תקועה בגוף הנושם.

משתתפים מספרים

אודות המנחים

ארנון קנדל – מנחה מוסמך לנשימה הולוטרופית
בוגר בית הספר של סטן גרוף (GTT) ובעל 11 שנות ניסיון בהנחיית סדנאות נשימה חוקר את נפש האדם ואת הסיבות למעשיו מגיל צעיר, התנסה בנשימה מעגלית, תקשור, וויפאסנה, עבודת גוף-נפש ופסיכולוגיה טרנספרסונאלית. ארנון הינו המתרגל היחיד של השיטה בארץ אשר עבר את ההסמכה הרשמית.

אוולין אקרמן – נחשפה לאפשרות הריפוי שבנשימה ההולוטרופית במסע שערכה בארצות הברית ב2006 ומאז שותפה להנחיית סדנאות בארץ. 
בעלת תואר שני בהיסטוריה, מבקרת פנים ומנהלת חברות, לומדת ביודנסה באופן קבוע, עוסקת באסטרולוגיה ומלמדת דרכים להתפתחות אישית בעזרת חלומות.

יגאל טרטקובסקי – מייסד-שותף בחוף מבטחים
מטפל בשיטת סאטיה, יוצר מרחבים בטוחים ומנחה הכשרות בנושא ב-6 השנים האחרונות לגופים שונים. ממקימי פרוייקט ה”Safe Zone” בפסטיבל המידברן ומייסד שותף של פרוייקט “חוף מבטחים”. בנוסף, יגאל הוא מייסד הפרויקט “נחיתה רכה” אשר מלווה צעירים לאחר החזרה מהטיול הגדול.

ניר תדמור – מייסד-שותף בחוף מבטחים
בוגר תואר שני בפסיכולוגיה טרנספרסונאלית מאוניברסיטת Middlesex בלונדון ופסיכותרפיסט ברוח “האקומי”. ניר מלווה תהליכי אינטגרציה של חוויות פסיכדליות, משברים רוחניים וחוויות קצה בקליניקות ברמת גן וזכרון יעקב וב-6 השנים האחרונות מלווה משברים נפשיים אקוטיים בתור מדריך בתכניות אשפוז בית ובבתים מאזנים. במסגרת התזה ניר חקר את תהליך האינטגרציה הפסיכדלית כפי שהוא מתקיים בחייהם האישיים של מומחי בריאות נפש בישראל ובשנים האחרונות מעביר הרצאות בכנסים מדעיים בינלאומיים למחקר פסיכדלי.

מתי?

התחלה: 08:30 – 26.11.2021
סיום: 19:00 – 27.11.2021

איפה?

מרחב הסדנאות המפנק של יער המאכל בבית לחם הגלילית

כמה?

מחיר הסופ”ש הינו 1500 ש”ח
מכירה מוקדמת – 10 הכרטיסים הראשונים יימכרו במחיר של 1300 ש”ח 

* עלות הסופ”ש כוללת 3 ארוחות טבעוניות מפנקות *
* בסופ”ש ישתתפו עד 30 משתתפים * 
* מומלץ מאד להישאר לישון במרחב המשותף או באוהל פרטי במתחם (ללא תוספת תשלום) *

* על מנת שנוכל לשמור על הבריאות והשקט הנפשי של המשתתפים והמנחים בזמן התהליך ובעקבות מצבו הרפואי הרגיש של ארנון 
אנו מבקשים מכל המשתתפים, כולל מחוסנים ומחלימים ,
להציג בדיקת קורונה שלילית:
בדיקת אנטיגן מהירה של מד”א – ב24 שעות שלפני הסדנה
או בדיקת PCR – ב72 שעות שלפני הסדנה
מודים לכם מראש על ההבנה וההתחשבות!  *


** על המשתתפים למלא טופס הצהרת בריאות שיישלח לאחר ההרשמה, 
אנו שומרים את הזכות לבטל את ההרשמה על פי שיקול המנחים.
כמובן שבמקרה זה התשלום יוחזר במלואו**

לכל שאלה והתייעצות מוזמנים להתקשר:
יגאל – 050-828-1347 
ניר – 058-526-2426