הדרכות לאנשי מקצוע

מי שמעוניין שניצור איתו קשר לגבי הסופ"ש ושנעדכן אותו במועדים נוספים מוזמן למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם

בנוסף לעבודתנו במסיבות ובפסטיבלים ולהכשרות שאנו מעבירים למתנדבינו, אנו מעבירים גם הדרכות לאנשי מקצוע היכולים להיעזר בידע שלנו בנושא סמים משני תודעה וליווי במצבי קיצון. קהלי היעד שלנו הם רופאים, פסיכיאטרים, פראמדיקים, חובשים, מטפלי גוף-נפש, מדריכי נוער בסיכון וכן כל קהילה או קבוצת אנשים אשר מעוניינת לרכוש ידע וכלים בנושא.

בין הנושאים אותם אנו מעבירים בהדרכות המקצועיות

(לחצו על הכותרת לפירוט אודות התוכן)

נדבר על משפחות הסמים השונות, תוך התמקדות בחומרים אשר נמצאים בשימוש הנפוץ ביותר בקרב צעירים. עבור כל סם נתאר את השפעותיו הפיזיולוגיות, הנפשיות ושמות הרחוב שלו וכן את דפוסי השימוש וצורות הצריכה שלו.

“מזעור נזקים פסיכדלי” הינו תחום אשר מתקיים ב50 השנים האחרונות במסיבות ופסטיבלים ברחבי העולם ומטרתו היא למנוע מקרים של חוויות טראומטיות, מעצרים ואשפוזים שלא לצורך וכמובן פגיעה בנפש ורכוש. לתחום זה יש ארבע עקרונות מרכזיים שעל פיהם עובדים כל הארגונים העוסקים במלאכה ברחבי העולם . בשיעור זה נעסוק בעקרונות אלו ונביא תיאורי מקרה רלוואנטיים מעבודתנו בשטח. 

בנוסף, תינתן הדרכה שלב אחרי שלב מה עושים ומה לא עושים כאשר רואים אדם אשר נמצא במצוקה כולל כל הדגשים החשובים לתהליך הליווי, למשל נושאים כמו מגע, אלימות ופינוי לגורם רפואי בעת הצורך. תוך כדי ההדרכה ינתנו דוגמאות מהשטח לכל אחד משלבי הליווי.

תיאורי מקרה של משברים אותם ליווינו במסיבות ופסטיבלים. מטרת תיאורי המקרה היא להציג את סוג העבודה הנדרשת, פעולות שנקטנו שעזרו לפתור את הסיטואציות על הצד הטוב ביותר וכן למידה מטעויות שעשינו בדרך.

תרגול מיומנויות אשר יסייעו לנו:

* להרגיע אנשים אשר נמצאים במצבי קיצון נפשיים.
* ליצור קשר מעודד אמון ושיתוף פעולה מצד האדם החווה קושי.
* לרכוש כלים שיאפשרו לנו לשמור על עצמינו בזמן סיוע לאדם אחר.

רוצים שנגיע גם אליכם? מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ארגונים שהעברנו להם הדרכות:

רופאים מתמחים בחדרי מיון, מתמחים בפסיכיאטריה במרכז בריאות הנפש נס ציונה, קורס פראמדיקים של מד”א, מועצות מקומיות, הצוות הרפואי של “אשראם במדבר”, וארגונים קהילתיים בקהילת הלהט”ב. 

בנוסף, העברנו הרצאות בכנסים הבינלאומיים: “Breaking Convention”, “Beyond Psychedelics” ו-“Psychedelic Psychotherapy Forum”.

ביה"ח אסותא אשדוד
מרכז רפואי לב השרון
האיגוד הישראלי לרפואה דחופה
העמותה לסיעוד פסיכיאטרי בישראל
המרכז הרפואי לבריאות הנפש - באר יעקב
מגן דוד אדום
מועצה מקומית בנימינה - גבעת עדה
מועצה אזורית מנשה
הצוות הרפואי של "אשרם במדבר"
Breaking Convention
הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב
Beyond Psychedelics

משתתפים מספרים

אודות המנחים

יגאל טרטקובסקי וניר תדמור מובילים את פרוייקט חוף מבטחים משנת 2014. דרך ההכשרה לליווי במצבי קיצון, יגאל וניר הכשירו למעלה מ300 מתנדבים בארץ ובעולם למתן עזרה ראשונה נפשית במסיבות ופסטיבלים ובחיי היומיום. מאז הקמת הפרוייקט יגאל וניר תמכו במאות רבות של אנשים אשר חוו אתגרים שונים, בין אם על רקע של שימוש בחומרים משני תודעה ובין אם לא.

יגאל טרטקובסקי
מטפל בשיטת סאטיה, יוצר מרחבים בטוחים ומנחה הכשרות בנושא ב-6 השנים האחרונות לגופים שונים. ממקימי פרוייקט ה”Safe Zone” בפסטיבל המידברן ומייסד שותף של פרוייקט “חוף מבטחים”. בנוסף, יגאל הוא מייסד הפרויקט “נחיתה רכה” אשר מלווה צעירים לאחר החזרה מהטיול הגדול.

ניר תדמור
בוגר תואר שני בפסיכולוגיה טרנספרסונאלית מאוניברסיטת Middlesex בלונדון ופסיכותרפיסט ברוח “האקומי”. מלווה תהליכי אינטגרציה של חוויות פסיכדליות, משברים רוחניים וחוויות קצה בקליניקות ברמת גן וזכרון יעקב. בעל 5 שנות ניסיון בליווי משברים אקוטיים בתור מדריך בתכניות אשפוז בית ובבתים מאזנים.